“ПСЖ” взе крехък аванс срещу странно консервативен “Реал” Мадрид

176 Views

“ПСЖ” взе крехък аванс срещу странно консервативен “Реал” Мадрид.

Първият осминафинал от Шампионската лига завърши 1:0.

Тимът на Маурисио Почетино подходи доста агресивно в двубоя, но и   неговият противник игра по-скоро с мисъл да не загуби, а не да победи.

Още в началото Килиан Мбапе проби по фланга и видя Анхел ди Мария, който стреля –  неточно.

В 18-ата минута Лео Меси изведе много добре Мбапе на чиста позиция, той надбяга Даниел Карвахал и шутира, но Тибо Куртоа изби.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като в 49-ата минута удар на Мбапе бе отразен от стража на мадридчани.

Французинът отново надигра Даниел Карвахал в 60-ата минута, но бекът изрита съперника в наказателното поле. Последва дузпа, която обаче  Меси изпълни без никаква сила и височина. Това позволи на Куртоа да спаси.

В 94-ата минута Мбапе се справи с Едер Милитао и Лукас Васкес, а след това без да се бави реализира от малък ъгъл.

Така, “ПСЖ” взе крехък аванс срещу странно консервативен “Реал” Мадрид.

Реваншът е на 9-ти март.

Спокойно можем да кажем, че “Ман Сити” се класира на четвъртфиналите, след като “гражданите” разбиха “Спортинг” Лисабон  с 0:5, правейки втората среща безинтересна откъм интрига.

Днес от 22:00 часа са мачовете “Интер” – “Ливърпул” и “Залцбург” – “Байерн” Мюнхен.