Грамотен тактически “Ман Юнайтед” удържа равенството като гост на “Челси”

257 Views

Грамотен тактически “Ман Юнайтед” удържа равенството като гост на “Челси”.

Мачът от Висшата Лига завърши 1:1.

Временният наставник на “червените дяволи” – Майкъл Карик, реши да остави Кристиано Роналдо на пейката и да заложи на трима дефанзивни халфа – Фред, Скот Мактоминей и Неманя Матич.

Томас Тухел остави на пейката Ромелу Лукаку,   започвайки    на върха на атаката с Тимо Вернер.

Калън Хъдсън – Одой можеше да вкара още в 4-ата минута, ала силният  му шут не намери целта.

В 30-ата минута Антонио  Рюдигер отправи страховит изстрел, който облиза гредата.

Докрая на полувремето “Юнайтед” блокираше отлично атаките на противника и до гол не се стигна.

Гостите поведоха много изненадващо, след като Жоржиньо опита да си спре топката, но там Джейдън Санчо я отне, напредна фронтално срещу Едуар Менди и го преодоля за 0:1.

Постепенно “Челси” започна да  натиска.   В  69-ата минута Арън Уан Бисака опита да изчисти топката, той обаче  ритна Тиаго Силва в наказателното поле. Последва дузпа, която  Жоржиньо  реализира с прекрасен удар.

Отборът от Лондон трудно създаваше ситуации в остатъка от двубоя.   Едва в 96-ата минута Антонио Рюдигер опита красиво изпълнение от въздуха –  много над вратата.

“Челси” продължава да е лидер във Висшата лига. “Сините” водят с   една точка  пред “Ман Сити”, а плътно зад тях е “Ливърпул”. “Манчестър Юнайтед” е 8-и.