“Лудогорец” победи “Левски” в голов спектакъл

417 Views

“Лудогорец” победи “Левски” в голов спектакъл.

Мачът завърши 2:4.

В 5-ата минута Пиерос Сотириу  стреля добре, но Николай Михайлов изби.

В 17-ата минута отново Сотириу  излезе сам срещу вратаря, като Михайлов ритна кипъреца с крак. Дузпа не последва, въпреки, че имаше основание затова.

В 25-ата минута Здравко Димитров надбяга Игор Пластун и върна топката към Борислав Цонев, който отбеляза 0тблизо.

Само 3 минути след това “Лудогорец” изравни . Мавис Чибота изведе с успореден пас Доминик Янков, той изравни.

Втората част започна с гол за “орлите”. Жордан Икоко центрира за Пиерос Сотириу, който отбеляза с глава.

Последваха силни минути за “Левски”. В тях Борислав Цонев тества рефлекса на Кристиан Кахлина, хърватинът се справи.

В 77-ата минута “Левски” получи дузпа, след като Игор Пластун фаулира Билал Бари, а Борислав Цонев реализира за 2:2.

Докрая “Лудогорец” вкара два гола чрез резервите Елвис Ману и Бернард Текпетей, който се възползваха от грешки в отбраната на “сините”.

Така “Лудогорец” би “Левски” на “Герена”.