Англия обърна Дания и е вторият финалист на Евро 2020

280 Views

Англия обърна Дания и е вторият финалист на Евро 2020.

“Трите лъва” победиха с 2:1 след продължения.

Мачът започна изключително равностойно, като в първите 24 минути липсваха интересни положения.

Микел Дамсгор изпълни чудесно пряк свободен удар и не остави шанс на Джордан Пикфорд за 0:1.

Малко след това Рахим Стърлинг направи страхотен пропуск, той излезе сам срещу Каспер Шмайхел, но стреля право в тялото му.

В 39-ата минута Симон Кяер си отбеляза автогол. Защитникът не изчисти както трябва центриране на Букай Осака и направи резултата 1:1.

Хари Магуайър игра прекрасно с глава в 55-ата минута. Неговият изстрел беше избит от Шмайхел.

Докрая на редовното време голове не паднаха.

В 102-ата минута Англия получи дузпа за фаул срещу Рахим Стърлинг. Хари Кейн застана зад топката и пропусна, при добвката Кейн не сгреши –  2:1.

Така Англия е на финал срещу Италия. Мачът е на 11 юли.