“Байерн” Мюнхен и “Реал” Мадрид не се победиха, шансовете остават 50:50

33 Views

“Байерн” Мюнхен и “Реал” Мадрид не се победиха, шансовете остават 50:50.

Първият полуфинал в Шампионската лига между двата отбора завърши наравно – 2:2.

Двубоят  предложи изключително футболно зрелище,  като имаше положения  и пред двете врати.

Домакините от Мюнхен пропиляха три части ситуации в първите 12 минути, най-чистото от тях дойде съвсем в началото на срещата,  когато Хари Кейн пусна страхотен извеждащ пас за Лирой Сане, последният опита да отбележи, но Лунин изби с крак.

В 24-ата минута Тони Кроос даде изящно подаване за Винисиус, бразилецът излезе сам срещу Мануел Нойер, германецът тръгна да излиза напред,  за да пресече подаването, но се спря, играчът на “Реал” шутира и откри резултата – 0:1.

В 51-ата минута Кроос пробва да изненада с удар по диагонала Мануел Нойер, вратарят изби.

Само две минути по-късно Конрад Лаймер достави отлично диагонално подаване на крилото, Лирой Сане напредна с топката в крака и с мощен изстрел изравни резултата – 1:1.

Това не беше всичко, защото само няколко минути по-късно германците получиха дузпа, Джамал Мусиала тръгна на много сериозен пробив към наказателното поле и бе спънат от Лукас Васкес вече в рамките на полето, Хари Кейн изпълни безпощадно 11-метровия наказателен удар – 2:1.

Карло Анчелоти веднага реагира, като пусна  в игра Лука Модрич и Брахим Диас съответно на местата на Тони Кроос и Джуд Белигам. Тези промени раздвижиха играта на отбора от Мадрид, а именно Диас спечели дузпа за своите в 82-та минута, Той бе тотално изпуснат от южнокорейския централен защитник Ким Мин Джей. Последният направи нарушение, а Винисиус оформи крайното – 2:2.

Реваншът в Испания е точно след една седмица.

Днес е втората полуфинална среща, тя противопоставя “Пари Сен Жермен” срещу “Борусия” Дортмунд.