- Европейски футбол, Европейско първенство, Футбол

Италия надви минимално Уелс и продължава да е без допуснат гол на Евро 2020

302 Views

Италия надви минимално Уелс и продължава да е без допуснат гол на Евро 2020.

Мачът от група А завърши 1:0, а попадението реализира Матео Песина, след като засече центриране на Марко Верати в 39-ата минута.

Иначе Италия контролираше ситуацията на терена през цялото време.

В 56-ата минута Ампаду остави гостите с човек по-малко, след като той настъпи Бернардески и беше изгонен с директен червен картон.

С тази победа Италия завърши на първо място в своята група с 9 точки и без допуснат гол. Уелс е втори с 4 точки, като изпреварва Швейцария по голова разлика. “Крастоносците” днес победиха Турция с 3:1 и почти сигурно продължават към осминафиналите като един от четирите най-добри отбори, класирали се на трето място в своите групи. Селекцията на Шенол Гюнеш пък напуска Евро 2020 без спечелена точка.