Нидерландия започна с трудна, но сладка победа на Евро 2020

232 Views

Нидерландия започна с трудна, но сладка победа на Евро 2020.

Тимът на Франк де Бур надви Украйна с 3:2.

Още в 3-ата минута Менфис Депай направи много добър  пробив през центъра и шутира, но вратарят на гостите изби.

В 38-ата минута Бушчан отново се намеси отлично след удар на Вайналдум, а при добавката Дъмфрис не уцели вратата.

В 52-ата минута Нидерландия откри резултата в мача. След центриране топката беше избита от Бушчан, тя обаче попадна право на крака на Жоржиьо Вайналдум, който с мощен изстрел отбеляза! 1:0.

В 59-ата минута “лалета” вече водеха с 2:0, след като Велгхорст се възползва от пас на Дъмфрис.

Украйна намали резултата в 75-ата минута. Тогава Ярмоленко отправи страхотен шут и не остави шанс на Мартен Стекеленбург да реагира – 1:2.

В 79-ата минута селекцията на Андрий Шевченко успя да изравни. Роман Яремчук успя да реализира след подаване от фаул.

В 85-ата минута Нейтън Аке центрира прекрасно за Дъмфрис, който игра с глава и донесе победата на Нидерландия.

В другия двубой от група C,  Австрия постигна успех над Северна Македония с 3:1.