- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига Европа, Футбол

ЦСКА-София записа престижна победа срещу “Рома”

312 Views

ЦСКА-София записа престижна победа срещу “Рома”.

Два гола за успеха на “червените” реализира Али Соу, един добави Тиаго Родригес.

За италианците  се разписа Миланезе Томазо.

Тимът на Бруно Акрапович завършва участието в групата  си с актив от 5 точки.

Във 2-ата минута Али Соу намери добре Георги Йомов, а той шутира,   ударът му бе блокиран.

В 5-ата минута ЦСКА-София направи добра атака .

Йомов центрира, топката стигна до Юнус Санкаре, който с късмет продължи за Тиаго Родригеш.

Бразилецът стреля почти от дъгата на наказателното поле и реализира за 1:0.

Това беше дебютно попадение за “червените” в  групите на Лига Европа.

Томазо Миланезе изравни, след като бе оставен напокрит в наказателното поле и отблизо вкара за 1:1.

Асистент за попадението на “Рома” беше Борха Майорал.

Малко по- късно Тиаго Родригеш беше изведен сам срещу вратаря на италианците, но офанзивният халф не уцели вратата.

В 35-ата минута Жеферсон отне топката подаде  на Али Соу, за когото не бе проблем да отбележи – 2:1.

В началото на втората част Борха Майорал застраши на два пъти вратата на Густаво Бусато, но вратарят се справи.

Федерико Фацио искаше да върне топката на своя страж. На пътя на кълбото  беше Али Соу.

За него не бе проблем да отбележи своя втори гол в двубоя – 3:1!

Това се случи в 55-ата минута.

Минути след това “Рома” опита да отговори с удар на Педро Родригес, който беше париран от Густаво Бусато.

До края на мача не се случи нищо интересно.

Така ЦСКА-София записа престижна победа срещу “Рома” в последния кръг на групите на Лига Европа.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter