“Левски” загря за “Лудогорец” с добра победа над “Витоша”

284 Views

Головете за “сините” отбелязаха Найджъл Робърта, Мартин Петков и Хали Тиам , а за “Витоша” се разписа Илия Димитров.

В началото на двубоя темпото бе ниско.

Първата добра ситуация в мача бе за “Левски”.

В 9-тата минута Симеон Славчев напредна и подаде към Иван Горанов, но той шутира в встрани от вратата.

“Витоша” отправи първия си точен удар в 19-ата минута. Тогава след многоходова атака Георги Амзин стреля, но много слабо и не затрудни Милан Миятович.

В 29-ата минута Паулиньо направи добър пробив по фланга и шутира, но високо над вратата.

В 36-ата минута “Левски” откри резултата.

Тогава Стайн Спирингс напредна по лявото крило и чудесно намери Найджъл Робърта, който вкара за 1:0.

В края на полувремето гол на Янис Каргас беше отменен, тъй като гръкът беше в засада.

Така завърши и първата част.

В началото на втората част Петър Хубчев направи 2 промени.

Треньорът на “Левски” замени Милан Мятович с Георги Георгиев, както и Ивайло Найденов замени Деян Лозев.

“Витоша” смени всички свои футболисти в началото на второто полувреме.

В 53-ата минута влезлите като резерви за “Левски” – Ивайло Найденов и Мартин Петков, комбинираха и Петков с мощен шут отбеляза за 2:0.

В хода на полувремето “Левски” направи още куп промени.

“Витоша” намали резултата.

След добра комбинация между Четин Садула и Илия Димитров последният реализира за 1:2.

Само 2 минути по-късно Дени Алар можеше да вкара за “Левски”.

Той шутира мощно, но вратарят на “Витоша” спаси.

В 77-ата минута Хали Тиам вкара за 3:1 след огромно разбъркване в наказателното поле на “Витоша”.

Топката стигна до Тиам, който реализира за 3:1.

Малко по-късно Станислав Костов изпусна дузпа за “Левски”.

Той бе фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, но Костов уцели гредата.

До края на срещата пропуск за “Витоша” направи Илия Димитров.

На 5-ти юни “Левски” посреща “Лудогорец” на “Герена” в мач от efbet Лига.