Views: 9
Англия победи Франция в резулатен мач, третото място е за „трите лъва“.
Англия спечели третото място на Световното първенство, след като победи Франция с впечатляващото 6:4 в Маями.
„Трите лъва“ изиграха изключително силно първо полувреме и се оттеглиха на почивката с аванс от 4:0. Деклан Райс и Езри Конса се разписаха, а Букайо Сака добави две попадения.
Франция реагира след почивката и успя да намали изоставането си до 3:4. Килиан Мбапе отбеляза два гола, а Брадли Баркола също преодоля английския вратар. Мбапе завърши турнира с десет попадения и вече има общо 22 гола на световни първенства.
В 87-ата минута Сака реализира дузпа и оформи своя хеттрик. Усман Дембеле върна надеждите на Франция с попадение в добавеното време, но малко по-късно Джуд Белингам сложи край на интригата и оформи крайното 6:4.
Това беше най-резултатният мач на световно първенство от 1982 г. и първият двубой за третото място в историята на турнира, в който паднаха десет гола. Срещата беше и последна за Дидие Дешан начело на Франция след 14 години на поста.
Днес ще се проведе финалът на Световното първенство, в който Испания ще се изправи срещу настоящия световен шампион Аржентина.
Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи








