“Ботев” Пловдив надхитри “ЦСКА-София” и е финалист в “Sesame Купа на България”

27 Views

“Ботев” Пловдив надхитри “ЦСКА-София” и е финалист в “Sesame Купа на България”.

Полуфиналният реванш между двата тима завърши – 2:0

Така “Ботев” Пловдив продължава напред с общ резултат –3:0

Снощи пък “канарчетата” се защитаваха много добре и действаха още по-добре на контраатака.

Още в 4-ата минута Ивелин Попов получи страхотен извеждащ пас и с много прецизен шут матира Густаво Бусато.

Последните 10 минути на първото полувреме бяха много силни за “ЦСКА-София”, като Тобиас Хайнц уцели гредата, а вратарят на пловдивчани направи две отлични  спасявания.

През втората част “Ботев” успя да “успи” срещата и не позволи на столичани да създадат нито едно сериозно положение за гол.

Тимът на Душан Керкез вкара още две попадения, дело на Дилан Мертенс в 82-ата минута.

Днес пък “Лудогорец” трябва да си осигури място на финала, след като победи “Хебър” с 4:0 в първата среща и реваншът изглежда протоколен.