- Англия, Европейски футбол, Футбол

56 Views

“Челси и “Ман Юнайтед” изиграха мач, който ще влезе в златните архиви на “Висшата лига”, лондончани победиха драматично.

Мачът, игран късно снощи завърши – 4:3

В началните минути “Челси” успя да наложи контрол над топката, при една атака се получи рикошет в крака на Рафаел Варан, коженото кълбо достигна до Конър Галър, който изпрати слабо насочен шут, но той мина точно под ръката на Андре Онана и влезе в мрежата.

В 17-ата Марк Кукурела получи топката на фланга, Антони го преследваше, но  и го фаулира в наказателното поле, последва дузпа, която Коу Палмър реализира безупречно – 2:0.

Буквално от нищото пък  Мойсес Кайседо сгреши при изнасянето на топката за домакините, от това се възползва Алехандро Гарначо, който макар и с първо тежко докосване излезе сам срещу Джордже Петрович и го преодоля.

Малко по- късно Антони даде чудесен диагонален пас, а Алехандро Гарначо остави за Диого Дало, който центрира прекрасно на далечната греда и намерени покрития Бруно Фернандеш, португалецът вкара с глава в далечния ъгъл – 2:2.

В края на първата част Конър Галъгър но нацели гредата.

В 67-ата минута обратът бе пълен. Антони даде изящен извеждащ пас за Гарначо, младокът изпревари вратарят на “Челси” и отбеляза с глава.

“Манчестър Юнайтед” действаше отлично в защита до средата на  минималното 8-минутно  добавено време на двубоя, но Диого Дало изпусна Нони Мадуеке и  падайки на тревата го спъна в наказателното поле. Беше отсъден  нов 11-метров наказателен удар, който отново Паумър изпълни много хладнокръвно – 3:3.

В последите секунди “Челси” стигна до корнер, който бе разигран късо. Коу Палмър пое топката и стреля, получи се рикошет, който матира Андре Онана –  4:3.

Така “Челси и “Ман Юнайтед” изиграха мач, който ще влезе в златните архиви на “Висшата лига”.

“Манчестър Юнайтед” на практика изгуби почти всякакви шансове да играе футбол в Шампионската лига през есента. “Червените дяволи” вече изостават много сериозно в точките от 5-тия “Тотнъм”. “Челси” е 10-ти, а “Ливърпул” е на върха в класирането, имайки две точки повече от “Арсенал”.