159 Views

Двубоят, игран в събота завърши – 1:2.

Началото на мача бе доста спокойно.

В 8-ата минута Якуб Пьотрвски напредна добре по крилото, върна назад за Квадво Дуа, който от границата на наказателното поле стреля много неточно.

В 30-ата минута “Лудогорец” наложи дълбока преса в половината на съперника и отне топката, а Бернард Текпетей отправи много мощен шут, навестил мрежата на домакините – 0:1.

Седем  минути по-късно пък “смърфовете” изравниха, след като Димитър Илиев преодоля с доста атрактивни докосвания Клод Гонсалвеш, бившият национал на България продължи топката за Бакар Дион, той центрира за Мапи Нтело, Оливие Вердон изобщо не последва движението на нападателя и Нтело вкара с крак. Малко преди това Серджио Падт изби изстрел на Евандро.

През втората част “Лудогорец” се опитваше да преодолее отбраната на противника с пасове  зад гърба на отбраната, но в повечето ситуации  това бе крайно неефективно. В 51-ата минута Пьотрвски  пробва именно такова подаване, което намери Текпетей, ала футболистът от Гана отиде твърде встрани от вратата и това  му попречи да нанесе добър удар.

С  напредването  на мача  Георги Дерменджиев пусна в игра Руан Секо. Бразилецът застана зад гърба на Квадво Дуа.

Към края на двубоя Оливие Вердон нацели гредата с глава от статично положение.

В 89-ата минута “Лудогорец” изпълни  тъч, след който Вердон центрира за Дуа, швейцарецът свали коженото кълбо за Диниш Алмейда, защитникът игра с крак  и отбеляза победното попадение срещу бившия си отбор.

Така “Лудогорец” не игра силно срещу “Локо” Пловдив, но взе много ценни три точки в борбата за титлата.

“Орлите” водят с три точки пред “ЦСКА-София”, който този кръг победи “Локо” София – 0:1. Селекцията на Георги Дерменджиев е с мач в запас.

“Черно море” се отдалечи от върха, след като завърши наравно с “Ботев” Пловдив – 0:0.

“Левски” надделя над “Славия” – 1:0.