Денислава Глушкова завоюва титлата на турнир в Анталия

66 Views

Денислава Глушкова завоюва титлата на турнир в Анталия.

Младата българка игра много силно в рамките на миналата седмица.

Това е втора поредна титла за Глушкова, която преди това спечели и  друг турнир в турския град.

Ето какво  съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Денислава Глушкова стана шампионка на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара. Българката записа десета поредна победа и триумфира за втора поредна седмица.

Във финала Глушкова победи сръбската квалификантка Луна Вуйович с 6:4, 6:4. Срещата продължи 2 часа и 5 минути.

Българката преодоля пасив от 2:4 в първия сет, взе четири поредни гейма и поведе в резултата. Във втората част Глушкова спечели сервис гейма на Вуйович за 4:3 и нямаше проблеми да затвори мача.

Предната седмица Денислава спечели титлата на сингъл на друг турнир за жени в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Денислава Глушкова вече има четири трофея в кариерата си от турнирите на ITF за жени”.