- Евро 2024, Европейски футбол, Европейско първенство, Футбол

Якуб Пьотровски помогна на Полша да се доближи до Евро 2024

155 Views

Якуб Пьотровски помогна на Полша да се доближи до Евро 2024.

Халфът на “Лудогорец” – Якуб Пьотровски, изигра много силен мач за Полша срещу Естония. Двубоят бе част от полуфиналните плейофи за класиране на тазгодишното Европейско първенство по футбол.

“Дружина полска” бе далеч по-класният тим на терена, печелейки с 5:1.

Пьотровски остана на терена около 70 минути, като още в началото, той отправи доста добър шут от въздуха, минал съвсем леко встрани от целта.

В 22-ата минута лидерът на “Лудогорец” подаде чуден извеждащ пас за Пжемислав Франковски, последният отбеляза с много плътен удар – 1:0.

Якуб Пьотровски реализира за – 3:0,  след като отправи топовен изстрел малко пред наказателното поле. асистент бе “звездата” на Световния футбол – Роберт Левандовски.

Останалите попадения за домакините вкараха – Пьотр Жилински, Себастиен, Шимански, Карол Метс си отбеляза  автогол, а почетното попадение за естонците реализира Кристо Хусар.

За Естония титуляр игра Йонас Таам, който е състезател на “Ботев” Пловдив.

Така Якуб Пьотровски помогна на Полша да се доближи до Евро 2024.

Поляците ще играят финален плейоф като гост на Уелс, който победи Финландия – 4:1. Финалната среща е във вторник.