“Ман Юнайтед” победи много драматично “Ливърпул” и е полуфиналист във “ФА Къп”

51 Views

“Ман Юнайтед” победи много драматично “Ливърпул” и е полуфиналист във “ФА Къп”.

Двубоят завърши – 4:3 след продължения.

“Червените дяволи” изиграха много силни първи 30-35 минути, като в тях Скот Мактоминей вкара за 1:0 и Кевин Келъхър изби още един шут на шотландеца.

Малко по-късно Лаутаро Ендо вкара топката в мрежата, но бе засада попадението не бе зачетено.

Докрая на полувремето гостите реализираха два гола, дело на Алексис Макалистър и Мохамед Салах.

Втората част премина под диктовката на “Ливърпул”, но без сериозни положения.

В 87-ата минута резервата за “Юнайтед” – Антони, запази топката, обърна се в лице към вратата, шутирайки и изравни резултата – 2:2.

В продълженията домакините като цяло играха по-добре, но в началото им  Харви Елиът стреля от дистанция, топката рикошира и изненада неприятно Андре Онана – 2:3.

В 112-ата минута Маркъс Рашфорд се озова на чиста позиция и изравни – 3:3. Трябва да отбележим, че Рашфорд пропусна 3 много чисти положения преди това.

Всичко ни водеше към рулетката на дузпите, когато “Ливърпул” сбърка в средата на терена, “Юнайтед” отне, топката, Амад Диало стреля от малък ъгъл и прати в екстаз всички на “Олд Трафорд” – 4:3.

Полуфиналите са – “Ковънтри” – “Ман Юнайтед” и “Челси” – “Ман Сити”. Двубоите са два и ще се играят на “Уембли”.