- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

62 Views

“Арсенал” се спаси от резил срещу “Порто”, четвъртфиналист е в Шампионската лига.

Мачът, игран снощи в Лондон завърши – 1:0 в редовното време и – 4:2 при дузпите.

“Драконите” спечелиха първата среща, играна в Португалия преди седмица – 1:0.

Голът за тима Микел Артета  вкара Леандро Тросар, който получи чудесен извеждащ пас от Мартин Йодегор по земя, белгиецът не се забави и с хубав шут в далечния ъгъл откри резултата. Това се случи в 41-ата минута.

До края  на редовното време, както и в продълженията  голове нямаше, видяхме отменен такъв за “Арсенал”, тъй като миг преди топката да навести мрежата Кай Хаверц задържа Пепе с ръце.

При дузпите пък Давид Рая направи две спасявания по време на  изпълнения на Улендел и Галено, “топчиите” не сбъркаха нито веднъж от бялата точка.

“Барселона” игра силно, постигайки рутинна победа над “Наполи” – 3:1.Испанците се класираха напред с общ резултат – 4:2.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи