- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига Европа, Лига на конференциите, Футбол, Шампионска лига

УЕФА официално обяви, че Евротурните ще се играят по нови правила от това лято

1 801 Views

УЕФА официално обяви, че Евротурните ще се играят по нови правила от това лято.

В груповата фаза на Шампионската лига ще участват 36 отбора, като в нея всеки отбор ще изиграе по 8 мача – 4 като гост и 4 като домакин.

Класирането в груповата фаза е общо. Първите 8 тима се класират директно за осминафиналите, а класиралите се от 9 до 24 място пък ще играят плейофи по между си, за да определят част от осминафиналистите в Лига Европа. Останалите футболни отбори в груповата фаза автоматично ще отпадат от Европа.

Шампионът на България ще стартира от първия предварителен кръг на турнира.

Огромна промяна ще има за този роден тим, който тази година спечели  “Sesame  Купа на България”, той ще има правото да сгреши веднъж и при отпадане в квалификациите на Лига Европа да мине ниво по-надолу – в Лигата на конференциите. Носителят на купата започва участието си от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Правилата на Лигата на конференциите и на Лига Европа в груповите фази няма да се различават особено от тези в Шампионската лига. Очаква се да има и нови часови слотове на двубоите, които ще бъдат уточнени допълнително.