- АТР, БГ Тенис, Тенис

Янаки Милев и Антъни Генов постигнаха победи на турнир в Турция

65 Views

Янаки Милев и Антъни Генов постигнаха победи на турнир в Турция.

Милев е на четвъртфинал в състезанието на сингъл, а Антъни Генов е полуфиналист на двойки.

Ето какво съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Янаки Милев и Антъни Генов постигнаха нови победи на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №5 в схемата на сингъл Милев победи във втория кръг квалификанта Норберт Марошик (Словакия) с 6:2, 6:4. Срещата продължи 81 минути. Така Янаки е загубил само седем гейма в първите си два мача.

На четвъртфиналите Милев ще играе срещу водача в схемата Мартин Крумих (Чехия). В първия кръг Крумих елиминира много трудно друг българиин Антъни Генов с 6:3, 5:7, 6:4.

Генов пък се класира за полуфиналите на двойки. Генов и Святослав Гулин (Русия), втори поставени, направиха обрат и се наложиха с 5:7, 6:2, 10-6 над Елефтериос Неос от Кипър и Христос Антонопулос от Гърция”.