- Други спортове, Зимни спортове

84 Views

Станимир Беломъжев завоюва сребро на Световната купа по ски ориентиране в Естония.

Нашенецът остана само на 10 секунди  от златото.

Това съобщи родната федерация по ориентиране във Facebook:

“Сребро за Станимир Беломъжев от Световната купа в Естония

Най-добрият ни състезател в ски ориентирането Станимир Беломъжев спечели сребърен медал в спринтовата дистанция от Световната купа в Естония!

Тачо завърши на второ място с време 17:27 мин. – на 10 секунди от победителя Никлас Екстром от Финландия. Трети завърши Аапо Випола от Финландия.

При жените силно състезание направи Андрея Дяксова, която остана на едно място от влизане в топ 10. Ади завърши 11-а с време 20:34 мин. – на 2:08 от първото място.

✋Третият български представител на Световната купа в Естония – Антония Григорова, финишира на 25-о място с време 21:57 мин.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи, Снимка: Станимир Беломъжев, личен архив