- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

“Порто” игра по-добре и победи “Арсенал” в Шампионската лига

85 Views

“Драконите” показаха много дисциплинирана игра в защита, а съвсем в края стигнаха и до гол, който им позволи да имат крехка преднина преди реванша в Лондон.

През първата част тимът на Микел Артета владееше повече топката, но като чели нямаше идея как да стигне до удар, който да е точен. Домакините пък профукаха добра възможност да поведат в 21-ата минута, когато Галено шутира, ала разтресе гредата, при добавката  пък негов колега не уцели вратата.

Второто полувреме категорично бе по-интересно. “Арсенал” опита да натисне, но продължаваше да се чуди как да преодолее отбраната на противника, който направи някои много добри атаки и в 94-ата минута се възползва от сериозна грешка на Габриел Мартинели. Вендерсон Галено отне и с много красиво изпълнение от средно разстояние донесе победата на своите – 1:0.

“Наполи” и “Барселона” завършиха при резултат – 1:1.