- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

79 Views

“Реал” Мадрид постигна трудна, но много ценна победа над “РБ Лайпциг” в Шампионската лига.

Първият осминафинал между двата тима завърши – 0:1.

Испанците бяха без Джуд Белингам, а това се отрази негативно на играта на отбора.

Германците вкараха топката в мрежата, но страничният   съдия прецени, че играч на домакините пречи на видимостта на вратаря Лунин и бе вдигната меко казано спорна засада.

Немците се активизираха след това,  ала Лунин направи внушителните 9 спасявания и запази победата за своите.

Голът за “Реал” вкара Брахим Диас в 49-ата минута, той тръгна на самостоятелен пробив, изстреля топовен шут и откри резултата – 0:1.

Реваншът е на  6 март в Мадрид.

“Ман Сити” пък се справи сравнително лесно с “ФК Копенхаген” – 1:3, като крачи уверено към четвъртфиналите.