- БГ Футбол, Футбол

245 Views

Пестелив “Лудогорец” завоюва Суперкупата на България, след като победи “ЦСКА 1948” с дузпи.

Двубоят се игра в събота.

Георги Дерменджиев пусна оптимален състав, като отсъстваше единствено Клод Гонсалвеш, който продължава да изпитва лек физически проблем.

Николай Панайотов реши да заложи на фалшива деветка на върха на атака, там бе Антонио Вутов.

В 7-ата минута Тодор Неделев отне топката в средата на терена и пусна за Бернард Текпетей, който намери с разсичащ пас по    земя   Кайо Видал, бразилецът бе фаулиран в наказателното поле. Последва 11-метров наказателен удар, който Даниел Наумов не бе далеч да избие, но Оливие Вердон насочи топката много точно в ъгъла – 1:0.

В 25-ата минута символичните гости бяха близо до изравняване. Ивайло Чочев получи страхотен дълъг диагонален пас, а Сон много закъсня да го покрие, Чочев стреля, ала Серджио Падт показа класа и изби.

Малко по-късно тимът от София изпълни статично положение. Ивайло Чочев отклони топката за Раян Даскалов, чийто изпълнение с глава намери горната греда.

В началото на второто полувреме Джонатан Перейра използва доста грубо ръцете си срещу Кайо Видал, за което получи заслужен втори жълт картон.

“Лудогорец” не се възползва от това, а точно обратното – получи гол след статично положение. Ивайло Чочев даде много технично подаване за Неделко Пишчевич , последният беше оставен абсолютно непокрит и нямаше как да сбърка – 1:1.Подредбата на “орлите” при статични ситуации продължава да е проблем, като за пореден път във вратарското поле се оставят множество непокрити футболисти.

Докрая на мача шампионът на България владееше топката, но игра предпазливо и не създаде почти нищо, изключение беше един страховит шут на Якуб Пьотровски, който разтресе гредата и едва не влезе в мрежата.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които – Аслак фон Витри, Квадво Дуа и Оливие Вердон не сгрешиха, това направи Пьотровски. Емил Ценов и Педриньо бяха точни за “червените”, Бирсент Карагарен и Раян Даскалов пропуснаха и това бе достатъчно на обора от Разград да вдигне трофей №22 в своята история.

Това е 7-а Суперкупа в историята на клуба. Триумфът бе видян на живо от близо 2 хиляди фенове на “Лудогорец”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com