- Световен футбол, Футбол

Кот д’Ивоар е на финал за Купата на африканските нации с успех над ДР Конго

118 Views

Кот д’Ивоар е вторият финалист в турнира за Купата на африканските нации. Домакините на турнира победиха с 1:0 ДР Конго и ще се изправят в спора трофея срещу състава на Нигерия, който елиминира Република Южна Африка след изпълнение на дузпи.

Единственото попадение в срещата бе дело на Себастиан Алер. Нападателят се разписа с удар от въздуха в 65-ата минута. Като цяло състава на Кот д’Ивоар имаше инициативата през цялата среща и съвсем заслужено стигна до успех.

Момчетата на Емерс Фае имаха голяма доза късмет по време на състезанието. Те останаха трети в групата си и се добраха до елиминациите само благодарение на благоприятното развитие на мачовете от последния кръг в другите групи. На осминафиналите Кот д’Ивоар отстрани Сенегал след изпълнение на дузпи, а на четвъртфиналите елеминира Мали след продължения.

Автор: Боян Денчев, БТА