“Лудогорец” завърши наравно в последната си контрола.

Шампионите на България правят – 1:1 срещу “Млада” Болеслав.

Голът за “орлите” реализира Бернард Текпетей.

Ето какво съобщи още сайтът на тима:

“Лудогорец” завърши 1:1 с Млада Болеслав в последната си контрола в турския курорт Белек. Мачът беше равностоен, като и двата отбора пропуснаха още положения за голове. Шампионите откриха още в 14 – ата минута, когато Бернард Текпетей догони вкарана от Серджио Падт в игра топка и останал сам срещу стража на Млада Болеслав, не сбърка. Съперникът изравни в 32 – ата минута. Лошо връщане на Методий Стефанов към Серджио Падт, беше пресечено от Ладра, който прати топката в мрежата.

През второто полувреме Лудогорец имаше няколко възможности за втори гол, но Кайо Видал, Сонко Сундберг и Спас Делев нямаха ден. На свой ред чехите също създадоха, работа за защитата пред Симон Слуга, но до попадение не се стигна. Веднъж и гредата помогна на хърватския вратар на “орлите”.

Лудогорец си тръгва от Турция с три победи, един равен и една загуба в предсезонните контроли. Утре по обяд, тимът пристига в София с редовен полет от Анталия”.