- БГ Футбол, Футбол

“Левски” игра силно и победи “Динамо” Киев в контрола

112 Views

“Левски” игра силно и победи “Динамо” Киев в контрола.

Двубоят завърши 1:0, а тимът на Николай Костов можеше да  победи с доста по-голям резултат.

Ето какво съобщи сайтът на “сините”:

„Левски“ изигра най-добрата си контрола и победи украинския гранд „Динамо“ (Киев) с 1:0. „Сините“ бяха по-добри през целия двубой и пропуснаха още куп възможности, за да победят с по-голям резултат в най-престижната контрола по време на подготвителния лагер в Белек. Момчетата на Николай Костов показаха, че са изчистили някои от грешките в дефанзивен план, които костваха скъпо в предните проверки. Единственият гол вкара Патрик-Габриел Галчев през първата част.

Сред стартовите 11 на Николай Костов се завърна Хосе Кордоба, който имаше здравословни проблеми. „Сините“ започнаха активно срещата, като отново прилагаха дълбоката преса в половината на съперника, която бе налагана във всяка една от контролите дотук.

В 10-ата минута дойде и една от първите добри атаки на „Левски“. При нея останаха съмнения за дузпа. „Динамо“ пробва също дълбока преса буквално пред наказателното поле на Пламен Андреев. Патрик-Габриел Галчев обаче се измъкна добре от една такава ситуация и пробяга над 30-40 метра с топка в крака, след което комбинира с Рикардиньо. Нападателят продължи към Уелтън, а крилото центрира, но топката среща ръката на бранител на украинския клуб.

В 17-ата минута „сините“ бяха близо до гол. При едно заучено изпълнение на фаул в половината на „Динамо“ Митков центрира прецизно към Кордоба, който стреля, но със сетни усилия стражът на украинците Нешхрет изби в корнер. В 20-ата минута Уелтън стреля опасно, но покрай вратата. В тези минути мачът бе двуостър, като украинския гранд също поглеждаше към вратата на Пламен Андреев, но без да стига до чисти ситуации.

В 22-ата минута добрата игра на „сините“ в началните минути даде резултата. След един корнер Патрик-Габриел Галчев пое топката пред наказателното поле на съперника, финтира бранител, нагласи топката на левия си крак и я отправи неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на „Динамо“ – 1:0.

В 37-ата минута подаванията между Пламен Андреев и защитата пред него доведе до критична ситуация, при която обаче младият страж успя да изчисти. В ответната атака Уелтън проби отляво и подаде остро към Рикардиньо, който обаче се размина с топката пред самата голлиния. В последните минути на първата част „Динамо“ се опита да натисне „сините“ и играчите на украинския гранд стигнаха до няколко центрирания пред вратата на Пламен Андреев, но без резултат.

Още с началото на второто полувреме украинците пробваха да изравнят и стигнаха до най-чистата си ситуация. В 48-ата минута Андиевски стреля опасно от фаул, но не успя да реализира. В 58-ата минута Галчев центрира към Рикардиньо, който бе забравен от защитата на украинците, но не успя да реализира. Същото упражнение се повтори и в 64-ата минута. Патрик-Габриел Галчев центрира прецизно, а бразилецът опита да преодолее стража на „Динамо“, но не успя.

Все пак, „сините“ продължиха да показват агресивна и опасна игра в предни позиции. В 79-ата минута „Левски“ имаше още един страхотен шанс да поведе с 2:0. „Сините“ спечелиха една топка в средата на терена, а Асен Митков показа страхотен поглед върху играта, като с един пас елиминира цялата защита на „Динамо“ и изведе Уелтън сам срещу вратаря, но крилото не успя да реализира.

В 81-ата минута „сините“ имаха пореден уникален шанс да поведат. Пламен Андреев изрита една топка към центъра, където Илиян Стефанов се пребори прекрасно за нея и изведе Фабио Лима на скорост отдясно. Крилото нахлу към наказателното поле и подаде към Джевад Ел Джемили, който с първото докосване стреля, но стражът на „Динамо“ изби с мъка в корнер.

До края на мача украинците имаха 1-2 по-опасни центрирания, с които отбраната на „Левски“ се справи прекрасно и заслужи престижната победа.

ЛЕВСКИ – ДИНАМО КИЕВ 1:0

1:0 Патрик-Габриел Галчев 22′

Съставът на Левски:

1. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба (46′ – 50. Кристиан Димитров), 6. Цунами (К) – 8. Карлос Охене (62′ – 11. Джавад Ел Джемили), 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига (62′ – 20. Асен Чандъров) – 88. Марин Петков (62′ – 7. Фабио Лима), 9. Рикардиньо (73′ – 14. Илиян Стефанов), 17. Уелтън”

“Славия” пък завърши –  0:0 срещу “Кубан” Краснодар, “Арда” записа равенство с “Висла” Краков – 2:2.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: levski.bg