Димитър Кузманов и Адриан Андреев отпаднаха от турнири във Франция и Белгия

77 Views

Димитър Кузманов и Адриан Андреев отпаднаха от турнири във Франция и Белгия.

Състезанията са от категорията “Чалънджър”.

Ето какво още съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на сингъл на турнира на твърда настилка от сериите “Чалънджър” в Кимпер (Франция) с награден фонд 148 625 евро.

Националът за Купа “Дейвис” отстъпи с 4:6, 7:6(6), 5:7 на №2 в схемата и №94 в световната ранглиста Артур Риндеркнех от Франция. Срещата продължи 3 часа и 17 минути.

В последния 12-и гейм на третия сет Риндеркнех направи пробив, който му донесе успеха в мача и класиране за четвъртфиналите.

За участието си във втория кръг Кузманов ще вземе 8 точки за световната ранглиста.

Междувременно Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира на твърда настилка от сериите “Чалънджър” в Отини-Лувен ла Ньов (Белгия).

Българинът загуби от Ян Хоински от Великобритания с 6:7 (6), 1:6. Срещата продължи точно 100 минути.

Андреев, който преодоля квалификациите на турнира, в първия кръг елиминира №2 в схемата Бенжамен Бонзи от Франция.

В първия сет Андреев успя да направи пробив, с който поведе с 4:3, а след това го затвърди за 5:3. Адриан сервираше за първата част при 5:4, но допусна Чоински да направи брейк и да го изравни. Андреев имаше и сетбол при 6:5 в тайбрека, който пропусна, а съперникът му реализира три поредни точки и затвори частта.

Във втория сет британецът поведе с 4:0 с два пробива, а след това затвори мача с 6:1.

За класирането си за втория кръг в Отини-Лувен-Ла Ньов Андреев взе осем точки за световната ранглиста”.