“Левски” претърпя загуба в първата си зимна контрола

109 Views

“Левски” претърпя загуба в първата си зимна контрола.

“Сините” поведоха с 2:0 срещу “Вашаш”, но загубиха – 2:3.

Ето какво съобщи сайтът на родния тим:

„Левски“ стартира подготвителния си лагер в Турция със загуба в контролата с „Вашаш“. Въпреки доста ранния етап на подготовката, „сините“ показаха доста добри неща и стигнаха до преднина от 2:0, но в крайна сметка загубиха с 2:3. Първият гол за годината за тима бе дело на Вендерсон Цунами, а Илиян Стефанов удвои. Добър дебют записа и новото попълнение Фабио Лима, който се отличи с ефектна асистенция за второто попадение.

В 4-ата минута дойде първата ситуация за „Левски“. Уелтън получи топката с хубав прехвърлящ пас от Цунами отляво в наказателното поле и стреля, но стражът на „Вашаш“ се справи. Като цяло, момчетата на Николай Костов бяха по-активни в първите минути на срещата и натискаха по-сериозно съперника. В 14-ата минута „Левски“ откри резултата след много хубаво заучено положение. Уелтън игра на късо при един корнер с Асен Митков, халфът продължи към Марин Петков, а крилото центрира на задна греда, където Цунами я промуши във вратата, вкарвайки първия гол за отбора през 2024-а година.

Постепенно и унгарския тим се опита да отговори на предизвикателството. В 21-ата минута Ван дер Каап блокира добре удар на противников играч в наказателното поле. В 33-ата минута Марин Петков се освободи и пробва хубав далечен удар, но Йова спаси.

В 43-ата минута след многоходова атака топката стигна до Митков. Халфът стреля от дъгата пред наказателното поле, но шутът му бе блокиран.

В началото на второто полувреме отборът на „Вашаш“ започна по-активно. В 49-ата минута нападател на унгарците не можа да завърши добра атака отдясно с изстрел. В 51-ата минута „Левски“ удвои. Прекрасна първа изява със „синия“ екип имаше новото попълнение Фабио Лима. Той бе изведен в наказателното поле от Патрик-Габриел Галчев, финтира ефектно и прати на земята футболист на „Вашаш“, след което подаде към Илиян Стефанов и той с лекота на празна врата – 2:0.

В 61-ата минута „Вашаш“ успяха да върнат един от головете. Нападател на съперника получи топката пред наказателното поле, върна я отлично към Кристоф Хинора, който реализира в близкия ъгъл на вратаря Пламен Андреев.

В 72-ата минута унгарския клуб изравни. „Сините“ загубиха топката в средата на терена, а играчите на „Вашаш“ направиха контраатака. Топката стигна до Фаркаш, който с премерен удар до гредата преодоля Иван Андонов – 2:2.

В 81-ата минута тимът на „Вашаш“ направи пълен обрат. Фадига обърка една топка в центъра, предизвика контраатака, при която Пап бе изведен сам срещу Андонов и с лекота го преодоля – 2:3. До края на срещата така и не паднаха повече попадения и „сините“ стартираха със загуба спарингите си на турска земя.