- Англия, Европейски футбол, Футбол

Челси загуби като гост срещу Мидълзбро в първи мач от полуфиналите на Купата на Лигата

83 Views

Челси загуби изненадващо с 0:1 срещу втородивизионния Мидълзбро в полуфиналите на турнира за Купата на Лигата по футбол на Англия, но “сините” имат възможност да заличат пасива си на реванша в Лондон след две седмици.

21-годишният Хейдън Хакни вкара единствения гол в мача в 37-та минута, когато се възползва от подаване на Айзея Джоунс и преодоля вратаря Джордже Петрович.

Загубата е изненадваща, тъй като Челси всъщност имаше контрол над играта през цялото време и гостите от Лондон направиха много пропуски. Най-големите бяха на Коул Палмър, който през първото полувреме не успя на два пъти да уцели вратата на домакините при чист път към мрежата.

Боро, който спечели трофея през 2004, играеше предимно на контраатака, а нещата няма да се променят на 23 януари на “Стамдорд Бридж”. Футболистите на Челси пък бяха освиркани от част от гостуващите фенове и ще търсят реванш пред тях.

Автор: Ивайло Георгиев, БТА