- АТР, Тенис

107 Views

Джордан Томпсън победи Рафа Надал в Бризбейн и ще играе на полуфинал срещу Григор Димитров.

Представителят на домакините не се отказа до последно и победи бившия №1 в света – 2:1 сета.

Томпсън и Надал се захапаха още от началото, като първата част беше доста равностойна.

Австралиецът първи направи пробив, ала Матадора сътвори два, затваряйки частта – 7:5.

Надал водеше с 5:4 във втория сет и профука мачбол, той повтори и потрети  същото и при последвалия тайбрек, който завърши при резултат  – 6:8 за Томпсън.

Джордан заигра много спокойно в решителната част, като поведе 3:1 гейма и затвори двубоя при– 6:3, а физическата умора при испанеца започна много да си личи.

Мачът между Томпсън и Григор Димитров пък е насрочен за утре от 12:30 часа.