- Англия, Европейски футбол, Футбол

С доста хъс: “Ман Юнайтед” обърна “Астън Вила” на Boxing Day

107 Views

“Червените дяволи” изоставаха с две попадения на почивката, но  успяха да обърнат резултата.

В 21-ата минута Джон Магин изпълни пряк свободен удар, а топката не беше докосната от нито един футболист и влетя в мрежата.

Малко по-късно гостите изпълниха ново статично положение Клеман Лангле засече топката с глава на далечната греда, там абсолютно непокрит беше Леандър Дендонкер, той реализира от близо – 0:2.

“Юнайтед” се “събуди” в последните минути на първата част, като Маркъс Рашфорд пропусна много чисто положение, спасено от Емилиано Мартинес.

Тимът на Ерик тен Хах започна да пресира много мощно съперника още с началото на втората част. което даде резултат в 59-ата минута, когато Рашфорд достави прекрасно подаване по земя, Алехандро Гарначо завърши с техничен шут. Малко по-рано пък друг гол на аржентинеца беше отменен, тъй като  се намираше в положение на засада.

В 71-ата минута Гарначо се възползва от лошо изчистена топка, пое коженото кълбо и с мощен удар матира Емилиано Мартинес – 2:2.

В 73-ата минута Джон Магин за малко да шокира домакинските фенове, играчът шутира много опасно, ала Джони Евънс изби пред голлинията.

В 82-ата минута “Юнайтед” изпълни корнер, топката някак си достигна до Расмус Хойлунд, който я нацели много добре и отбеляза своя дебютен гол във Висшата лига – 3:2!

“Ман Юнайтед” е 6-и в класирането, поне към този момент, “Астън Вила” е 3-ти.

“Нотингам Форест” изненада много неприятно “Нюкасъл”, побеждавайки го като гост – 1:3. Хеттрик реализира бившият играч на “свраките” – Крис Ууд.