- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига на конференциите, Футбол

Якуб Пьотровски отново показа огромната си индивидуална класа и класира “Лудогорец” за елиминациите на Лигата на конференциите

643 Views

Двубоят срещу “Норшеланд” завърши 1:0, а голът отбеляза точно полякът в 79-ата минута.

Пьотровски вкара  доста важни голове в течение на полусезона на “орлите”.

Георги Дерменджиев  бе заложил на  всичко най-добро,  с което разполагаше, както е известно, Кайо Видал имаше натрупани жълти картони, а на негово място игра Спас Делев.

Началото на двубоя беше доста предпазливо от страна и на двата отбора.

В 25-ата минута Бернард Текпетей направи отличен пробив по фланга, Педро Нареси остави топката на пътя на Квадво Дуа, който с много мощен шут разтресе гредата.

Малко по-късно отново Текпетей беше в центъра на събитията, той стреля, Андреас Хансен изби, а при добавката Якуб Пьотровски пропусна да отбележи.

Малко след това пък гостите отговориха с много бърза атака. Расмусен получи отлично центриране по земя и шутира, за щастие, Серджио Падт показа класа и изби.

Бернард Текпетей направи няколко фаула през първата част, получи жълт картон, като Георги Дерменджиев веднага го извади от игра на почивката, пускайки Руан Секо. Клод Гонсалвеш получи контузия. В игра влезе Иван Йорданов.

В началото на втората част Серджио Падт направи две последователни спаслявания, нидерландецът затвори много добре ъглите пред Хей и Шелдеруп, спасявайки сигурни попадения в своята врата.

В 63-ата минута Бенджамин Нигрен получи много добро центриране  игра с глава, а топката се отби от гредата. Руан Секо Пък пропиля златен шанс за “Лудогорец”, той излезе сам срещу Хансен, ала вратарят изби.

Георги Дерменджиев рискува максимално, треньорът пусна Матиас Тисера на мястото на Педро Нареси.

В 79-ата минута Якуб Пьотровски получи свободно пространство и стреля много силно, топката рикошира в влезе в мрежата – 1:0!

Само секунди след това пък домакините извадиха луд късмет. Нигрен изтреля много опасен удар, той отново срещна гредата, а  при добавката негов колега би високо, високо над вратата.

Серджио Падт направи ключово спасяване в началото на 7- минутното   добавено време.

Така Якуб Пьотровски отново показа огромната си индивидуална класа и  класира “Лудогорец” за елиминациите на Лигата на конференциите.

“Лудогорец” завършва на второ място в групата си,  тъй като има по-лоша голова разлика от “Фенербахче”, който победи “Спартак” Търнава – 4:0.

“Лудогорец” на 1/16 финалите ще играе  срещу един  от  класиралите се на трето място  в групите на Лига Европа. Жребият е в понеделник от 15:00 часа, а двубоите от тази фаза са на 15 и 22 февруари догодина.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com