540 Views

Двубоят от efbet Лига се игра пред поне 15 000 души и завърши – 0:1.

Двамата старши треньори заложиха на традиционно силни състави, Георги Дерменджиев получи лоша новина на загрявката, след като Аслак фон Витри получи контузия и трябваше да бъде заменен от Иван Йорданов.

Мачът не блестеше с кой знае какви футболни достойнства, като  и двата отбора използваха директен подход, сериозните голови положение бяха много малко.

В 49-ата минута Педро Нареси видя Кайо Видал, който беше абсолютно непокрит на левия фланг, бразилецът влезе навътре и стреля от чиста позиция – неточно.

След това пък  имаше много дълго спиране на играта,  заради което главният съдия –  Драгомир Драганов,  даде дълго минимално добавено време от 12 минути, то пък беше съпроводено  от ново спиране на играта, тъй като феновете на домакините използваха пиротехника.  В  крайна сметка продължението беше 25 минути.

В началото на 90-ата минута Якуб Пьотровски получи много свободно пространство и шутира от разстояние,  Густаво Бусато изби класно.

Полякът започна нова атака за гостите в 108-ата минута, той изведе отлично Рик Джонатан в наказателното поле, Рик достави успоредно подаване на голлинията, там най-съобразителен се оказа  Спас Делев,  който вкара топката във вратата – 0:1

Така “Лудогорец” удари много болезнено “ЦСКА-София” в последната среща на “Българска армия”.

“Орлите” имат само три точки пасив от зимния лидер “Черно море”, който си гарантира зимуването на първото място, след  като победи “Славия” – 3:0. Отборът на Георги Дерменджиев има мач по-малко. “ЦСКА-София” завършва полусезона на трето място в класирането, топ 6 допълват –  “Локо” Пловдив, “Левски”  и “ЦСКА 1948”. За момента изпадат – “Ботев” Враца и “Етър”.

Първенството ще се поднови през февруари месец догодина, а “ЦСКА-София” съвсем скоро ще започне пълна реконструкция на стадиона си,  напълно е възможно съоръжението да получи ново име,  след като бъде завършено, дотогава отборът ще домакинства на стадион “Васил Левски”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com