- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

279 Views

“Лудогорец” мина много лесно през “Локо” Пловдив и е четвъртфинал  в “Sesame Купа на България”.

Двубоят завърши – 4:0.

Георги Дерменджиев и Александър Томаш по традиция заложиха на много силни състави,  но този от Разград действаше много по-умно тактически.

Още в началните минути Кайо Видал беше изведен на чиста позиция, но вместо да стреля,  той реши да подава и опитът му бе блокиран.

В 11-ата минута Клод Гонсалвеш намери Бернард Текпетей, а ганаецът съвсем не егоистично подаде на Видал, този път бразилецът вкара топката в мрежата – 1:0.

Положенията през първата част бяха дотук, гостите играха с изключително дълбоко изнесена защитна  линия, но това не им помагаше особено.

В 57-ата минута Хорхе Сегура получи абсолютно заслужен втори жълт картон,  след като преди това направи поредица от  нарушения.

В 75-ата минута Рик Джонатан шутира много мощно от далечно разстояние и не остави никакви шансове на Динко Хоркаш – 2:0.

В 84-ата минута Квадво Дуа и Руан Секо направиха много зрелищно двойно подаване, а последният реализира – 3:0.

В 92-ата минута Матиас Тисера отбеляза великолепен гол, първоначално Тодор Неделев даде страхотен диагонален пас, който намери Сон, бекът центрира много остро, а за Тисера бе като детска игра да отбележи – 4:0.

Така “Лудогорец” мина много лесно през “Локо” Пловдив и е на четвъртфинал в “Sesame Купа на България”.

“Левски” загуби от “Хебър” – 1:2 и отпадна от турнира. “ЦСКА-София” се справи със “Славия” – 0:1. “Арда” победи “Литекс” – 4:1. “ЦСКА 1948” се справи с “Берое” – 2:1. “Ботев” Пловдив надви “Етър” – 2:4.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com