“Славия” наказа надменното отношение на футболистите и целия треньорски щаб на “Лудогорец” и победи в Разград

2 601 Views

“Славия” наказа надменното отношение  на футболистите и целия треньорски щаб на “Лудогорец” и победи в Разград.

Двубоят от efbet Лига завърши – 2:3.

Георги Дерменджиев реши да заложи по традиция на силен състав, той остави  на пейката Антон Недялков, Оливие Вердон пък изобщо не бе в групата за двубоя. Кайо Видал започна от пейката.

Златомир Загорчич нямаше кадрови проблеми и заложи на всичко най-добро, с което разполагаше.

Мачът започна доста скучно,  а дори гостите владееха  повече топката в началните минути.

“Лудогорец” опитваше доста несполучливи дълги подавания към Квадво Дуа, за които очевидно швейцарецът нямаше достатъчно скорост.

В 30-ата минута Галин Иванов намери с отличен пас на крилото Денислав Александров, младокът върна към наказателното поле, а там Франко Русо опита да изчисти, но прати топката в собствената си мрежа. Александров бе тотално забравен от Франсиско  Сон в тази ситуация.

В 42-ата Якуб Пьотровски  намери  Рик Джонатан, който с много плътен удар не остави шансове на Светослав Вуцов – 1:1. Минути преди гола пък Джонатан получи прекрасно центриране от свой съотборник, ала от няколко метра би в трибуните.

“Лудогорец” започна изключително лежерно второто полувреме и бързо-бързо  получи два гола.

Отново Денислав Александров получи топката абсолютно непокрит на фланга и центрира.  Мартин Сораков се шмугна между Ноа Сонко Сундберг и Франко Русо, отбелязвайки с глава – 1:2

Малко по-късно Рик Джонатан достави едно от малкото добри дълги подавания за Квадво Дуа. Нападателят направи голям пропуск,  пращайки топката право в обсега на Светослав Вуцов.

В 54-ата минута Галин Иванов завърши тройна комбинация от дясно, при която Франсиско Сон отново бе тотално дезориентиран – 1:3.

В 66-ата минута Кайо Видал отбеляза за 2:3, той направи отличен плонж с глава, подаването за гола бе дело на Сон.

Докрая “Лудогорец” търсеше равенството, но стигна до удар едва в продължението на мача, когато Сон центрира за резервата Руан Секо, нападателят стреля с глава –   право в обсега на Светослав Вуцов.

Така “Лудогорец ” записа първа загуба в първенството под ръководството на Георги Дерменджиев през този сезон.

“Орлите” са на цели 5 точки от лидера “ЦСКА-София”, който вчера победи “Етър” – 2:0.  Важно уточнение,  е че “Лудогорец” има един мач по-малко от “червените”.

“Славия” е на 11-ата позиция в класирането на efbet Лига.

“Левски”  допусна доста сериозен гаф при гостуването си на “Локо” София, след като имаше преднина от два чисти гола,  но я изпусна, мачът завърши – 2:2.