- WTA, БГ Тенис, Тенис

Виктория Томова се класира убедително за полуфиналите на турнира във Валенсия

101 Views

Виктория Томова се класира убедително за полуфиналите на турнира във Валенсия.

Томова игра много стабилно и победи представителката на домакините Альона Болшова Задойнова – 6:0, 6:4.

Ето какво още съобщи сайтът на родната федерация по тенис:

“Виктория Томова записа трета убедителна победа се класира за полуфиналите на турнира на клей във Валенсия (Испания) с награден фонд 100 хиляди долара.

Първата ракета на България се наложи с 6:0, 6:4 над №175 в световната ранглиста Альона Болшова Задойнова (Испания). Срещата продължи 1 час и 47 минути. Това е трета победа от три мача за Томова срещу тази противничка без да загуби сет. За Вики това е и трета победа на турнира във Валенсия без да загуби сет.

Поставената под №2 българка спечели убедително първия сет с 6:0 само за 40 минути. Във втората част Томова спечели три поредни гейма от 3:4 до 6:4.

С успеха си Вики заработи 50 точки за световната ранглиста, в която заема 98-ото място в момента.

За място на финала Томова ще играе срещу 32-годишната Андрея Миту (Румъния), бивша №68 в света, която в момента е 258-а”.