“Лудогорец” мина през “Балкан” Ботевград

303 Views

“Лудогорец” мина през “Балкан” Ботевград.

Шампионите на България спечелиха двубоя  – 0:4.

Георги Дерменджиев искаше да избегне подценяване и заложи на доста силен състав в този мач.

Още в началото Бернад Текпетей изведе много добре Квадво Дуа, швейцарският централен нападател стреля  – неточно.

В 14-ата минута Здравко Атанасов от тима на домакините засече топката, ударът обаче беше доста слаб и отиде право в ръцете на вратаря на “Лудогорец” – Серджио Падт. Нидерландският страж веднага хвърли топката за Аслак фон Витри,  норвежецът изведе с прекрасно дълго подаване Бернард Текпетей, футболистът от Гана финтира няколко съперници и отбелязва отблизо – 0:1

Докрая на първото полувреме Тодор Неделев изпълни добре пряк свободен удар, Васил Вълчев изби, а при добавката като по чудо Квадво Дуа би в небесата. Сон също имаше положение пред себе си,  но не уцели вратата.

В 53-ата минута Тодор Неделев спря чудесно една топка от въздуха и без забавяне отбеляза – 2:0.

Докрая на двубоя “Лудогорец” реализира още две попадения, дело на резервите в този мач – Руан Секо  и Рик Джонатан.

“Балкан” пък удари греда, Емил Ангелов опита хубаво изпълнение, но нямаше късмет.

Така “Лудогорец” е  на осминафинал в “Sesame Купа на България”, където ще се изправи срещу “Локо” Пловдив. Мачът е на 6-и декември в Разград.