- Sesame Купа на България, БГ Футбол, Футбол

118 Views

Двубоят завърши – 1:3.

Отборът на Николай Костов нямаше особено много проблеми да победи в този двубой.

В 7-ата минута Патрик- Габриел Галчев центрира от корнер, топката стигна до Роналдо, който беше абсолютно непокрит, ала не уцели вратата от съвсем близо.

В 25-ата минута Рикардиньо прибори двама съперникови защитници и с хубав шут по диагонала  отбеляза – 0:1.

Четири минути по-късно домакините изпълниха ъглов удар,  Пламен Андреев не се намеси добре. той излезе много неразчетено, от което се възползва Георги Вълчев,  последният вкарва топката във вратата с глава – 1:1.

В 45-ата минута Рикардиньо бе фаулиран в наказателното поле от Георги Иванов последва дузпа, която самият бразилец реализира – 1:2.

В 52-ата минута Илиан Стефанов получи директен червен картон, тъй като доста глупаво удари без топка противник.

Това обаче не попречи на Роналдо да вкара само три минути по-късно, той направи добавка от близко разтояние, преди това стражът на домакините  Даниел Николов  изби удар на Рикардиньо.

В края на двубоя пък  Пламен Андреев направи две добри спасявания с което не позволи на Дунав да вкара повече от един гол.

Така “Левски” се справи с “Дунав” в Русе и е осминафиналист в “Sesame Купа на България”.