- Евро 2024, Европейски футбол, Европейско първенство

142 Views

Германия отново показа старите си слабости в защита и загуби от Австрия в контрола.

Двубоят завърши – 2:0.

Австрия имаше множество възможности  за гол,   контра пресата, която австрийците наложиха  затрудняваше съперника, бундестимът направи множество непредизвикани грешки в подаванията си.

Юлиен Нагелсман постави отново Кай Хаверц на бека, а доста фенове и  специалисти в Германия  се питат защо селекционерът  продължава да действа така.

През първата част Михаел Грегорич изпусна две много сериозни положения за гол. централният нападател получи страхотни извеждащи дълги подавания, но като по чудо  не преодоля Кевин Траап.

В 29-ата минута Марсел Забитцер получи топката на границата на наказателното поле, направи за смях Антонио Рюдигер и с много мощен изстрел откри резултата – 1:0.

През второто полувреме Германия игра още по-слабо, въпреки че оправи няколко удара към вратата на съперника,  но те бяха по-скоро анемични.

Лирой Сане си изкара директен червен картон,  той блъсна без топка много грубо Филип Мвене, за което абсолютно заслужено бе изгонен.

В 73-ата минута видяхме  много хубава тройна комбинация между Дейвид Алаба, Михаел Грегорич и Кристоф Баумгартнер, като последният направи много добър прехвърлящ шут, който влезе в мрежата – 2:0.

Припомняме,  че Германия загуби и от Турция преди няколко дни – 2:3. Юлиен Нагелсман трябва много сериозно да мисли как да подобри отборното представяне на тима.

След точно  9 месеца пък  Германия  е домакин на Европейското първенство по футбол, като задължително трябва да се бори за титлата на Стария континент..