254 Views

“Лудогорец” игра правилен футбол срещу “Етър” и вкара четири гола за едно полувреме.

Мачът от efbet Лига завърши – 0:4.

Георги Дерменджиев направи само две промени в стартовия състав в сравнение с знаменитата победа над “Фенербахче”, специалистът пусна Тодор Неделев на мястото на Педро Нареси, както и Рик Джонатан на мястото на Кайо Видал.

Светослав Петров пък не можеше  да използва осем от основните си футболисти.

Още в началните минути Аслак фон Витри отлично  напредна по крилото и върна топката в наказателното поле, където за Квадво Дуа не  бе  проблем да отбележи отблизо – 0:1

В 32-ата минута Тодор Неделев изпълни много силно и точно пряк свободен удар, не оставяйки никаква възможност за реакция на Мартин Величков – 0:2

Малко по-късно Неделев получи топката на дъгата на наказателното поле и стреля мощно, ала коженото кълбо се отби в гредата, преди това пък  Рик Джонатан направи подобно изпълнение, което бе отразено от вратаря на домакините.

В 37-ата минута “Етър” загуби топката около своето наказателно поле и Антон Недялков я пусна за Якуб Пьотровски, полякът реализира – 3:0

В 41-ата минута нямаше кой да настигне Бернард Текпетей, който напредна през центъра на терена и с много прецизен шут оформи крайното – 0:4.

През втората част Симон Слуга направи две-три рутини спасявания пред своята врата.

В 69-ата минута Луис Кордова фаулира футболист на гостите,  за което получи втори жълт картон.

Ноа Сонко Сундберг се завърна в игра за “Лудогорец”, след като лекуваше контузия, той се появи в игра през второто полувреме.

“Лудогорец” вече е на трето място в класирането,  само на две точки от първия “ЦСКА-София”, който в неделния ден надви “Крумовград” – 1:4. “Орлите” от от Разград имат мач по-малко.

“Левски” пък отново не постигна победа, “сините” завършиха на равно – 1:1 при домакинството си на “Ботев” Пловдив. “Хебър” Пазарджик и “Черно море”  завършиха при същия резултат.

“Локомотив ” Пловдив победи “Локомотив”  София – 2:1. “Арда” победи “Берое” с минималното – 1:0. а “Славия” победи “Ботев” Враца със същия резултат. “Пирин” Благоевград удари “ЦСКА 1948” – 2:1

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com