- БГ Футбол, Европейски футбол, Евроучастници, Лига на конференциите, Футбол

240 Views

“Лудогорец” показа добър игрови облик, но недостатъчен, за да вземе нещо от “Фенербахче”.

Мачът от от груповата фаза на Лигата на конференциите завърши – 3:1.

Старши-треньорът  на родния шампион – Георги Дерменджиев, заложи на трима двефанзивни халфа в средата на терена – Педро Нареси, Клод Гонсалвеш и Якуб Пьотровски, но полякът имаше малко по- офанзивни функции. Треньорът даде доверие и на Оливие Вердон, който си партнираше с Ноа Сонко Сундберг.

“Лудогорец” разиграваше доста по-бързо топката и уплътняваше по-добре зоните в защита, нещо което не се виждаше в последните мачове при Ивайло Петев.

Колегата на Дерменджиев – Исмаел Картал, реши да даде почивка на Един Джеко, а вместо него стартира бившият футболист на “Челси” – Миши Батшуай.

Още в началото – Бернард Текпетей, изпълни пряк свободен удар,  ударът рикошира в стената, след което Клод Гонсавеш пробва шут – встрани от вратата.

Само секунди по-късно  капитанът –  Антон Недялков, подаде дълъг пас през центъра. Руан Секо пое топката, финтира    двама съперници, но изстрелът му мина встрани от вратата.

В 42-ата минута се получи изключително странна ситуация, тъй като главният съдия – Гийермо Куадра, препречи пътя на Педро Нареси и бразилецът нямаше как да избегне физически контакт с рефера, атаката на домакините продължи,  а Миши Батшуай бе изпуснат от Оливие Вердон и реализира за – 1:0. Още по-комичното е, че испанският съдия даде жълт картон на Нареси за нарушението срещу себе си.

В 52-ата минута “Фенербахче” поведе с два гола, след като направи много бърза атака. Душан Тадич намери Дейдън Устерволде, който върна топката към наказателното поле,  където Миха Зайц завърши атаката с прекрасен удар – 2:0.

В 65-ата минута Бернард Текпетей центрира от корнер, там Педро Нареси опита задна ножица, топката рикошира в Родриго Бекао и влезе в мрежата – 2:1.

Георги Дерменджиев закъсня да направи смени и реагира чак в 72 минута, той извади Руан Секо и Кайо Видал, вместо тях влязоха Спас Делев и Квадво Дуа.

В 82-ата минута “Лудогорец” имаше наистина златен шанс да изравни. Антон Недялков подаде на Якуб Пьотровски, който отлично продължи за Текпетей, Ганаецът реши да стреля от малък ъгъл, ала  Джан изби. Коженото кълбо отиде на пътя на Квадво Дуа, като швейцарецът пропусна да засече от няколко метра във вратата, разминавайки се с топката.

Георги Дерменджиев пусна в игра Доминик Янков, пред когото се откри изключителна възможност за удар, но националът на България незнайно защо тръгна да подава, което се оказа грешното решение в случая.

В края на двубоя пък Ноа Сонко Сундберг получи контузия и беше сменен от Франко Русо.

Секунди по-късно турците получиха право да изпълнят фаул. Якуб Пьотровски остави топката на противниците, с което им позволи да направят бърза контраатака. Шимански литна Франко Русо, а Зайц завърши с мощен шут, в целта.

Така “Лудогорец” показа добър игрови облик, но не достатъчен, за да вземе нещо от “Фенербахче”.

“Орлите” остават на трето място в групата си, имайки 3 точки. “Норшелан” победи снощи “Спартак Търнава – 0:2, като съвсем усложни задачата на разградчани да продължат напред в турнира и напролет.

Кирил Десподов пък даде тон за обрата на своя ПАОК срещу “Абърдийн” – 2:3. Българският национал влезе в игра в 73-та минута и почти веднага вкара гол. Гърците са първи в групата си с 9 точки.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: ludogorets.com