- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

164 Views

Андре Онана остави “Ман Юнайтед” в играта! “Червените дяволи” имат всички шансове да прескочат груповата фаза на Шампионската лига.

Мачът срещу “ФК Копехаген” бе спечелен трудно – 1:0.

Единственият гол отбеляза Хари Магуайър в 72-та минута, но безспорно големият герой за домакините бе вратарят – Андре Онана,  който спаси 11-метров наказателен удар буквално в последната секунда!

Така “Ман “Юнайтед” има 3 точки, докато датчаните – 1.

Гостите започнаха много агресивно  а Магуайър сбърка една елементарна топка в средата на терена. Последва контратака, при която Диого Гонсалвеш разтресе гредата.

Докрая на първата част “Юнайтед” направи няколко добри контратаки, но те нямаха добър завършек.

Ерик Тен Хах пък реагира на почивката, пускайки Кристиан Ериксен вмето Софиан Амрабат.

“ФК Копенхаген” започна полувремето много силно, като Виктор Клаесон получи добра топка на крилото, а странно защо нито един защитник на съперника не го подгони. Клаесон подаде за Лукас Лерагер в наказателното поле, чийто удар бе избит много класно от Андре Онана.

Малко по-късно в другата част на терена пък  Маркъс Рашфорд направи изключителен пробив по фланга и върна за Кристиан Ериксен, шутът на последния бе много добър, ала Камил Грабара изби с една ръка. Расмус Хойлунд също имаше участие в тази атака,  след като отклони леко топката, за за да може коженото кълбо да достигне до сънародника му.

В 72-ата минута Кристиан Ериксен центрира много остро за Хари Магуайър, за когото не бе никакъв проблем да реализира с глава – 1:0.

Вече отвъд добавеното време “ФК Копенхаген” изпълни ъглов удар, а в опита си да изчисти топката Скот Мактоминей игра доста несъобразително с ръка в своето наказателно поле, последва дузпа, която Андре Онана спаси, направи впечатление,  че камерунецът не се хвърли предварително в един от двата ъгъла, а изчака да види къде ще попадне изпълнението  на Джордан Ларсон, нещо което се оказа ключово за спасяването на удара.

Домакините отдадоха почит към починалата наскоро легенда на клуба –  Сър Боби Чарлтън, а минути преди двубоя бе поставен венец от Ерик тен Хах в средата на терена.

“Байерн” Мюнхен се изпоти сериозно срещу “Галатасарай”, но все пак победи – 1:3, с което вече има 9 точки в същата група. Турците имат 4 пункта.

Всички останали  резултати от мачовете в груповата фаза на Шампионската лига, играни  снощи:

“Интер” – “РБ Залцбург” – 2:1

“Спортинг” Брага – “Реал” Мадрид – 1:2

“Севиля” – “Арсенал” – 1:2

“Бенфика” – “Реал Сосиедад” – 0:1

“Унион Берлин – “Наполи” – 0:1

“Ланс” – ПСВ Айндховен – 1:1

Днес предстоят нови осем мача от турнира, като най-интересният противопоставя “Пари Сен Жермен” срещу “Милан”.

Автор: SPORTS24 – Спортни статии и анализи Снимка: Twitter