Англия си осигури място на Евро 2024, след като обърна Италия

144 Views

Англия си осигури място на Евро 2024, след като обърна Италия.

Европейската квалификация завърши – 3:1.

През първата част домакините владееха повече топката, ала гостите контрата атакуваха опасно.

В 15-ата минута Джанлука Скамака вкара отблизо.

В 35-ата минута Англия изравни, след като Хари Кейн изведе Джуд Белингам, който бе фаулиран в наказателното поле от Джовани ди Лоренцо. последва дузпа, която Хари Кейн изпълни безупречно – 1:1.

През второто полувреме англичаните пресираха  дълбоко своя съперник, а това даде резултат, защото те отбелязаха  нови две попадения, дело на Хари Кейн и Маркъс Рашфорд.

Англия няма как да бъде изместена от първите две места в групата си и се класира за Европейското първенство догодина.

Отборът на Италия пък  продължава да трепери за класирането си, тъй като тимът на Лучано Спалети е на трето място в групата, имайки три точки по-малко от Украйна. Двата отбора ще се срещнат в решаващата битка през ноември.