- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

186 Views

“Реал” Мадрид надви “Наполи”, а “Манчестър Юнайтед” се издъни много сериозно у дома срещу “Галатасарай”.

“Червените дяволи” загубиха с – 2:3 от турците, а мачът бе част от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Мачът започна прекрасно за домакините, като Бруно Фернандеш получи прострелно центриране в наказателното поле, но не засече топката.

В 17-ата минута Каземиро даде страхотен диагонален пас за Маркъс Рашфорд, англичанинът веднага центрира в наказателното поле, където за Расмус Хойлунд беше лесно да отбележи отблизо.

Гостите отговориха в 23-ата минута, когато Уилфред Заха получи дълго подаване от Дависон Санчес и пребори с тяло Диого Дало, за да изравни с хубаво изпълнение –– 1:1.

На почивката –  Ерик тен Хах,  извади Ханибал Межбри и пусна Кристиан Ериксен, а това определено раздвижи играта на отбора. Мейсън Маунт изпусна няколко сериозни положения пред противниковата врата.

В 67-ата минута Дависон Санчес се подхлъзна, Хойлунд отне топката и след брилянтна индивидуална акция успя да реализира втория си гол в мача. Преди това пък негово попадение бе отменено, тъй като датчанинът бе в засада.

Три минути по-късно гостите направиха страхотно двойно подаване топката в крайна сметка достигна до Керем Актюркоглу, той бе много сериозно изпуснат от Рафаел Варан и вкара за – 2:2.

Андре Онана пък даде изключително спорен пас за Каземиро в близост до своето вратарско поле и халфът бе принуден да фаулира Дрис Мертенс,  за което получи  втори жълт картон, последва дузпа, която Мауро Икарди пропусна с лека ръка,  не уцелвайки вратата.

В 82-ата минута аржентинецът получи пас през центъра, който буквално приспа съперниковата защита и нападателят  отбеляза победен гол за своите.

Засега пък  “Манчестър Юнайтед” остава без точка в своята група, “Галатасарай”  има четири в своя актив.

“Байерн” Мюнхен надви доста трудно “ФК Копенхаген” – 1:2. “Баварците” имат шест точки в своята група, датчаните са с един пункт.

“Реал” Мадрид надви “Наполи” – 2:3, затвърждавайки първото си място в своята група. Испанците имат 6  точки в нея. “Спортинг” Брага надви “Унион” Берлин – 2:3. “Наполи” и “Спортинг” Брага са с по 3 точки, докато “Унион” е с 0.

“РБ Залцбург – “Реал Сосиедад” –  0:2

“Ланс” – “Арсенал” – 2:1

“Интер” – “Бенфика” – 1:0

ПСВ Айндховен  – “Севиля” –2:2