“Лудогорец” обърна “Локо” София в “Надежда”

291 Views

“Лудогорец” обърна “Локо” София в “Надежда”.

Двубоят от efbet Лига, игран снощи завърши 1:3.

Старши-треньорът на домакините – Данило Дончич, реши да заложи на схема 4-5-1, а колегата му – Ивайло Петев, извади много близък състав до този състав, който спечели срещу “Спартак” Търнава.

Още в 7 -ата минута Бернард Текпетей навърза няколко футболисти и стреля, ала Александър Любенов изби.

След още 5  минути “Локо” изненадващо поведе. Диого Тешейра се възползва от много сериозна грешка на Ноа Сонко Сундберг, централният защитник не успя да изчисти топката и първият се възползва чудесно от това, вкарвайки за – 0:1.

“Лудогорец” отговори с изпълнение на Иван Йорданов, което бе  спасено  от Александър Любенов.

Малко по-късно Рик Джонатан беше изведен на фланга, стреля, но в обсега на Любенов.

“Лудогорец” действаше малко по-лежерно до края на първата част и затова положения  нямаше.

На почивката пък Ивайло Петев извади Сон, вкарвайки в игра Спас Делев.

В 59-ата минута чудесна комбинация на Руан Крус и друга резерва – Кайо Видал, завърши с гол на централния нападател – 1:1.

Само след секунди Спас Делев опита да отбележи атрактивно със задна  ножица – без успех.

В  67-ата минута Иван Йорданов се включи отлично по крилото и центрира на главата на Клод Гонсалвеш, а португалецът отбеляза – 1:2.

10 минути по-късно Спас Делев получи дълга топка и щутира, Любенов изби, незнайно защо обаче централният защитник на “Локомотив” – Алън Диаш, тръгна да връща топката на вратаря, получи се неразбирателство, от което се възползва Кайо Видал и отбеляза трети гол за тима си.

В  89-та минута Красимир Станоев стреля от средна дистанция, опитът му бе отразен от Симон Слуга.

С този успех пък “Лудогорец” събира 16 точки и е на пето място в класирането. “Орлите” имат и два мача по-малко, като в сряда посрещат лидера “Локомотив”  Пловдив, който този кръг се справи със “Славия” – 2:0. “Локо” София е на 11-ата позиция.

“Левски” изпусна куп  положения в домакинството си на “Етър”, но все пак победи – 1:0.

“ЦСКА-София” не се затрудни особено с “Ботев”  Пловдив, побеждавайки го – 1:2

В  дебюта на Христо Янев пък “Ботев”  Враца победи “Берое” – 1:0