- Европейски футбол, Футбол, Шампионска лига

146 Views

ПСЖ очаквано победи “Борусия” Дортмунд, вратар измъкна “Лацио” срещу “Атлетико” Мадрид.

Парижани категорично играха  по-смело от немския си съперник и заслужено спечели.

Головете паднаха през втората втората част и бяха дело на Килиан Мбапе от дузпа и Ашраф Хакими.

“Милан” и “Нюкасъл” пък направиха скучновато – 0:0.

“Лацио” и “Атлетико” Мадрид не се победиха, завършвайки – 1:1.

Испанците откриха резултата в 29-ата минута, а голмайстор бе Пабло Бариос.

В продължението на второто полувреме  пък “римските орли” изпълниха стандартно положение, при което вратарят Иван Проведел се бе включил, той буквално изпревари противниковия страж и забучи топката в мрежата с глава – 1:1.

Останалите резултати от мачовете, играни снощи:

“Йънг Бойс” – “РБ Лайпциг” –  1:3

“Барселона” – “Антверпен” – 5:0

“Манчестър Сити” – “Цървена звезда” – 3:1

“Шахтьор” Донецк – “Порто” – 1:3

“Фейенорд” – “Селтик” – 2:0

Днес предстоят още осем мача, като гвоздеят на програмата ще бъде срещата   между “Байерн”  Мюнхен и “Манчестър Юнайтед”. Всичко друго освен победа на “баварците” би било абсолютна сензация.