“Левски” се справи с “Пирин” в отложен мач от efbet Лига

131 Views

“Левски” се справи с “Пирин” в отложен мач от efbet Лига.

Двубоят завърши – 2:0.

В първите 30 минути изнененадващо по-активният тим бе този на гостите, като футболистът на “Левски” – Джевад Ел Джемили, бе пресиран в своята половина и реши да връща топката към Николай  Михайлов, но Юго Комано отне и стреля, ала с тяло Михайлов блокира шута.

През втората част “Левски”  наложи своето темпо, а Николай Костов пусна в игра Асен Митков и Асен Чандъров, които определено внесоха много движение в средата на терена.

Вратарят на “Пирин” – Максим Ковальов, спаси няколко страхотни удара на Роналдо и Цунами.

В 78-ата минута Рикардиньо свали с глава към Уелтон, който надбяга противниковата защита и вкара във вратата на съперника – 1:0.

Десетина минути по-късно Асен Митков намери топката отлично и с хубав шут оформи крайното – 2:0.

Поне временно “Левски”  ще излезе на трето място в класирането. “Пирин” продължава да е последен в класирането с едва една спечелена точка.

Автор: SPORTS24 – Спортни  статии и анализи Снимка: levski.bg