10 от “Милан” потрепериха в края, но взеха дербито с “Рома”

146 Views

10 от “Милан” потрепериха в края, но взеха дербито с “Рома”.

Мачът от “Серия А” се игра снощи и завърши – 1:2.

“Росонерите” започнаха двубоя много активно, като в 8-ата минута Оливие Жиру успя да направи чудесно двойно подаване с Рубен Лофтъс-Чийк, последният бе фаулиран от вратаря на “Рома” – Руй Патрисио, последва дузпа, която Оливие Жиру изпълни чудесно – 0:1.

В 21-ата минута Кристиан Пулишич получи прекрасно центриране от фланга и стреля, Патрисио изби.

“Рома” направи изключително много непредизвикани грешки в хода на мача.

В 48-ата минута Рафаел Леао вкара втори гол за гостите в 48-ата минута.

В 61-ата минута Фикайо Томори фаулира съперник, за което получи втори жълт картон.

Ромелу Лукаку направи дебют за тима от Рим, влизайки в 70-ата минута.

Леонардо Спинацола засече центриране в наказателното поле и реализира, но това се случи чак в добавеното време.

“Рома” имаше още две атаки, в които стигна до наказателното поле, ала отбраната на “Милан” се справи с тях.

“Милан” е лидер в калчото с пълен актив от точки. “Рома” е на 18-ата позиция, имайки едва една точка от 3 срещи.

В друг двубой, игран снощи пък “Сасуоло” надви “Верона” – 3:1.