- Бойни спортове, Бокс, Други спортове

139 Views

Николай Николаев завоюва сребърен медал на Европейското първенство по бокс за ученици.

Той го спечели в категория до 52 кг.

Ето какво съобщи сайтът на родната федерация  по бокс:

“Българските боксьори белязаха много силното си представяне на Европейското първенство за ученици със сребърен и 5 бронзови медала. Националите ни, водени от олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева, заедно с Пейчо Багдатов, се поздравиха с 6 отличия от общо 13 участника.

В последния ден на първенството Николай Николаев спечели сребърен медал в категория до 52 килограма. Младият ни талант проведе здрав мач с представителя на Азербайджан Шахин Асланов, като двамата си размениха превъзходството в първия и втория рунд. В третия обаче българинът отстъпи и това доведе до поражение с 0:5 гласа. Преди Николаев с бронзови медали се поздравиха Георги Гълъбов (44 кг) и Иво Димитров (54) при момчетата, както и Божидара Райчева (38), Роберта Хаджийска (46) и Камелия Желязкова (51) при момичетата”.