- Европейски футбол, Испания, Футбол

Джуд Белингам донесе измъчена победа на “Реал” Мадрид срещу “Селта”

156 Views

Джуд Белингам донесе измъчена победа на “Реал” Мадрид срещу “Селта”.

Тимът на Карло Анчелоти спечели с 0:1, а Белингам отбеляза девет минути преди края, след като Хоселу свали топката   прекрасно  и бившият халф на “Борусия” Дортмунд реализира с глава – 0:1.

Абсолютен дебютант за мадридчани бе вратарят – Кепа Арисабалага, той нямаше особено много работа.

Фран Белтран бе на път да изведе напред домакините, след като отбеляза с глава при корнер, ала имаше изблъскване срещу Кепа и голът не бе признат.

Винисиус пък получи травма, това принуди Карло Анчелоти да го извади от игра и да пусне Хоселу.

В 43-ата именно испанецът вкара топката в мрежата, ала бе в засада и попадение нямаше.

“Селта” имаше няколко половинчати възможности да открие резултата, като Кепа бе на висота във всички ситуации.

В 68-ата минута Родриго бе изведен отлично на скорост в наказателното поле, Вийяр го събори, последва дузпа, която бразилецът изпълни доста слабо и ударът бе спасен.

В 81-ата минута “Реал” изпълни корнер, а Хоселу свали с глава за Белингам, за когото бе като детска игра да продължи коженото кълбо към вратата – 0:1.

Така “Реал” Мадрид записа трета поредна победа в “Ла Лига”. Рафа Бенитес и компания пък имат едно равенство и две загуби.

В друг мач, игран снощи “Лас Палмас и “Реал Сосиедад” завършиха наравно – 0:0.